Stomatologia Omnimed - zabiegi 

22 837-33-31 , 601-302-199

Stomatologia zachowawcza

O stomatologii zachowawczej mówimy wówczas, gdy konieczne jest usunięcie próchnicy i zabezpieczenie zęba przed dalszą erozją szkliwa. Tego typu leczenie stosujemy również w przypadku gdy zachodzi potrzeba rekonstrukcji złamanych zębów, bądź odbudowa po leczeniu kanałowym. Zabiegi zachowawcze sprowadzają się przeważnie do likwidacji ogniska chorobowego i założenia wypełnienia.

Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych i nieprawidłowym ustawieniem zębów. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia przy użyciu stałych aparatów ortodontycznych oraz aparatów wyjmowanych poprawiamy uśmiech Pacjentów w każdym wieku. Przed leczeniem ortodontycznym lekarz przeprowadza badanie, pobiera wyciski zębów i zleca wykonanie zdjęć radiologicznych. Na ich podstawie zostaje przygotowany możliwie najlepszy plan leczenia, który szczegółowo zostaje zaprezentowany na drugiej wizycie. W naszej ofercie dostępne są aparaty wyjmowane, stałe metalowe oraz stałe kosmetyczne (w kolorze zębów). Leczenie aparatem wyjmowanym można rozpocząć już u dzieci 6-7 lat dzięki czemu unika się poważniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych będąc starszym. Współczesna ortodoncja jest w stanie pomóc Pacjentom w każdym wieku dzięki czemu rośnie liczba osób dorosłych korzystających z aparatów ortodontycznych. Każdy plan leczenia jest zindywidualizowany tak, aby spełnił oczekiwania Pacjenta. Prezentowane są możliwości uzyskania pożądanego efektu i wspólnie wybierana jest metoda leczenia. Leczenie stałym aparatem ortodontycznym wymaga regularnych wizyt kontrolnych (co 4-6 tygodni) podczas których aparat jest aktywowany i prowadzone jest leczenie. 

Endodoncja

Są to zabiegi w których koncentrujemy się, na schorzeniach miazgi. Zabiegi endodontyczne to tzw. leczenie kanałowe, polegające na poszerzaniu, oczyszczaniu leczeniu oraz szczelnym wypełnianiu kanałów korzeniowych.

Profilaktyka - Higiena stomatologiczna

Zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej to przede wszystkim:

  • Skaling mający na celu usunięcie z powierzchni zębów korzeni twardych złogów kamienia nazębnego. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu ultradźwięków lub metodą ręczną.
  • Piaskowanie to zabieg stosowany w celu usunięcia osadów i przebarwień z powierzchni zębów. Wykonujemy go u pacjentów jako element następny po usunięciu kamienia. Dzięki piaskowaniu wygładzamy powierzchnie zębów oraz usuwamy pozostałe drobinki kamienia.
  • Polerowanie jest kolejnym etapem czyszczenia. Ma na celu wygładzenie i zabezpieczenie zębów przed szybkim nawrotem biofilmu i osadu. Na zęby nakłada się specjalne pasty, które mają właściwości ścierne i polerujące, a następnie czyści się i poleruje wszystkie powierzchnie . Oczyszczona i gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie płytki nazębnej.
  • Lakierowanie zabieg ten polega na zaaplikowaniu na wszystkie powierzchnie zębów lakieru z fluorem.
  • Lakowanie jest to zabieg, który możemy zastosować w bruzdach zębów mlecznych i stałych. Najczęściej jest stosowany u dzieci w momencie pojawienia się pierwszego zęba trzonowego. Aktualnie mamy dostęp do różnego rodzaju laków. Idealne są te, które zawierają dodatkowo w swoim składzie fluor ponieważ po założeniu go na powierzchnię zęba przez długi czas fluor uwalnia się, dzięki czemu wzmacnia szkliwo zęba.

Pedodoncja

Pedodoncja to dział stomatologii, zajmujący się leczeniem zębów u dzieci. Najmłodsi pacjenci wymagają specjalistycznego podejścia – nie tylko przez wzgląd na zwiększoną wrażliwość i strach przed posadzeniem na fotel dentystyczny, ale także z uwagi na odrębność budowy ich zębów. W ramy zabiegów pedodontycznych wchodzą więc m.in. leczenie zębów mlecznych, leczenie zębów stałych niedojrzałych, czy też rozwiązywanie problemów ząbkowania.

Chirurgia stomatologiczna

Zdarza się, że nasze zęby kwalifikują się tylko do wyrwania. Ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku leczenia zachowawczego, ale także usuwanie zębów zatrzymanych (ósemek), złamanych lub niewyrzniętych, koniecznych do usunięcia ze względu na postępowanie ortodontyczne lub protetyczne i wtedy koniecznym staje się skorzystanie z usług chirurga-stomatologa. Leczenie chirurgiczne, wykonuje się wyłącznie w znieczuleniu – miejscowym, a rzadziej ogólnym. Przed resekcją zęba wykonywane jest zdjęcie RTG zgryzu, które pozwala na precyzyjne zaplanowanie zabiegu. Do zabiegów chirurgicznych zalicza się też m.in. podcinanie wędzidełek.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera

Przy pomocy lasera diodowego BTL można bezpiecznie i efektywnie wykonywać szereg procedur chirurgicznych na tkance miękkiej, takich jak:

  • usuwanie włókniaków
  • usuwanie wędzidełek
  • wycinanie i odparowywanie opryszczki pospolitej
  • odsłanianie niewyrzniętych zębów
  • odsłanianie implantów
  • wycinanie, nacinanie oraz sączkowanie ropni.
  • W stomatologii estetycznej, doskonale sprawdza się przy wybielaniu zębów.

Cennik