Implanty zębowe - Konsultacja implantologiczna - Warszawa, Wola 

22 837-33-31 , 601-302-199

Implanty zębowe

implanty zebowe warszawa

Implanty zębowe pozwalają na odtworzenie zębów utraconych w wyniku urazów, uszkodzeń, choroby lub niewłaściwego dbania o higienę jamy ustnej. Przy pomocy implantów możemy odtworzyć zarówno pojedyncze braki zębowe, jak i braki kilku sąsiadujących z sobą zębów. Implanty zębowe wykorzystuje się również do odtwarzania naturalnych warunków zgryzowych u pacjentów z całkowitym bezzębiem.

Czym jest implant zęba?

Implant zęba to specjalnie wykonany, sztuczny korzeń zęba, którego zadaniem jest zastąpienie usuniętego lub utraconego wcześniej korzenia naturalnego. Implanty umożliwiają zamocowanie stałego uzupełnienia protetycznego w postaci korony zębowej na miejscu utraconego zęba.

Na rynku stomatologicznym dostępne są różne rodzaje implantów zębowych. Do najpopularniejszych zalicza się implanty wykonane z tytanu. Za ich wyborem przemawia trwałość materiału oraz fakt, że tytan nie działa uczulająco, dzięki czemu tytanowe implanty zębowe mogą być stosowane u większości pacjentów bez skutków ubocznych.

Alternatywą dla tytanowych implantów zębowych są implanty cyrkonowe, nazywane również ceramicznymi. Implant zębowy cyrkonowy to rozwiązanie odznaczające się wysoką estetyką – tekstura oraz kolor implantu do złudzenia przypominają naturalną tkankę budującą ząb, dzięki czemu nawet w przypadku odsłonięcia obszaru szyjek zębowych wypełnienie pozostaje dyskretne i bardzo dobrze wytapia się w zęby naturalne pacjenta.

Jak przebiega zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Zabieg wszczepienia implantów to zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej. Przeprowadza go chirurg stomatolog. Bezpośrednio po zabiegu pacjent przechodzi okres rekonwalescencji, podczas którego implant musi zostać przyjęty przez organizm, a tkanki przyzębia zagoić się po operacji. Stałe wypełnienie protetyczne osadza się na implantach dopiero po okresie ich stabilizacji, który w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta może trwać nawet kilka miesięcy. Aby w tym czasie implant nie powodował dyskomfortu w jamie ustnej bardzo często stosuje się korony tymczasowe.

Ceny implantów zębowych – Implanty Warszawa-Wola

Ceny implantów zębowych zależą od stopnia złożoności procedury chirurgicznej, a także zakresu leczenia realizowanego w Przychodni Dentystycznej OMNIMED. Standardowo ceny implantów zębowych rozpoczynają się do 2000 złotych za 1 implant. Należy przy tym pamiętać, że pojedynczy implant daje możliwość osadzenia protezy jednego lub kilku zębów. U pacjentów z całkowitym bezzębiem protezy osadza się na kilku implantach, co zwiększa komfort leczenia, jednocześnie w znaczący sposób ograniczając koszty odbudowy protetycznej zębów utraconych.

Pacjentów zainteresowanych wyceną leczenia zachęcamy do umówienia się na konsultację z naszym chirurgiem i protetykiem. Specjaliści OMNIMED zaproponują najbardziej korzystny kierunek działania, uwzględniając zarówno komfort użytkowania rozwiązań protetycznych, jak i Państwa możliwości budżetowe.

Implanty zębowe – Warszawa-Wola, Warszawa-Bemowo

Pacjentów z terenu miasta Warszawa (w szczególności dzielnicy Wola oraz Bemowo) zainteresowanych wykonaniem implantów zębowych zapraszamy na konsultacje implantologiczne do Gabinetu Omnimed. Nasza placówka współpracuje z wykwalifikowanymi chirurgami stomatologicznymi i protetykami, dzięki czemu możemy zaoferować kompleksową opiekę na każdym etapie zabiegu odbudowy zęba na implancie.

Zachęcamy do umówienia dogodnego terminu wizyty już dziś. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.