Licówki kompozytowe - Omnimed Warszawa Wola Bemowo 

22 837-33-31 , 601-302-199

Licówki kompozytowe - Omnimed Warszawa

licówki warszawaLicówki na zęby to dobry sposób na szybką poprawę estetyki uśmiechu w sytuacjach, w których zęby naturalne są nierówne, przebarwione lub któryś z zębów jest martwy. Przyklejane do licowej strony zębów cienkie nakładki umożliwiają poprawę kształtu zęba i jego koloru, jednocześnie maskując inne niedoskonałości zgryzu. To sprawia, że licówki są chętnie wybieraną alternatywą dla długotrwałego leczenia ortodontycznego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Pacjentów działający na terenie miasta Warszawa Gabinet Stomatologiczny Omnimed oferuje wysokiej jakości licówki kompozytowe. Licówki kompozytowe to bardzo cienkie, pojedyncze nakładki na zęby. Wykuje się je z tego samego tworzywa, którego używa się do uzupełnienia ubytków w zębach. Dzięki temu są stosunkowo trwałe i można je dobrać idealnie pod względem koloru do odcienia naturalnych zębów, co pozwala uzyskać efekt naturalnie białego uśmiechu bez efektu protezy zębowej.

Licówki na zęby – kiedy warto po nie sięgnąć?

Po licówki kompozytowe warto sięgnąć w sytuacji, kiedy:

  • w okolicy korony zęba występują nieestetyczne przebarwienia będące wynikiem martwicy, farmakoterapii w okresie dziecięcym lub wyraźnych wad w rozwoju szkliwa nazębnego,
  • chcemy przeprowadzić korektę estetyczną zęba, licówki umożliwiają poprawę kształtu korony zębowej,
  • dojdzie do złamania siecznego brzegu w przednim zębie,
  • chcemy zamknąć diastemę pomiędzy górnymi jedynkami.

Jak przebiega proces zakładania licówki?

Licówki na zęby nakłada się dopiero po dokładnym oczyszczeniu zębów, a więc po wykonaniu skalingu i piaskowania. Następnie dentysta izoluje opracowywany ząb w taki sposób, żeby nie było dostępu śliny i osusza go powietrzem. Tak przygotowana powierzchnia licowa zęba jest wytrawiana specjalnym kwasem, po spłukaniu którego stomatolog nakłada bond łączący ząb z wypełniaczem i warstwowo nakłada kompozyt, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu wizualnego.

Licówki kompozytowe zakłada się podczas jednej wizyty w gabinecie, dzięki czemu efektem zabiegu w postaci prostego i naturalnie białego uśmiechu możemy się cieszyć już tego samego dnia, o ile do gabinetu zgłosiliśmy się z w pełni wyleczonymi zębami. Warunkiem, jaki musimy spełnić, aby stomatolog mógł założyć licówki są zdrowe zęby i zdrowe dziąsła.

Licówki Warszawa

Pacjentów z terenu miasta Warszawa zainteresowanych licówkami zachęcamy do kontaktu. Podczas konsultacji nasz Stomatolog odpowie na wszystkie Państwa pytania i opracuje plan oraz kosztorys leczenia. Zajmujemy się również protetyką, ortodoncją i wstawianiem implantów zębowych.