Ortodonta - Ortodoncja Omnimed Warszawa Wola Bemowo 

22 837-33-31 , 601-302-199

ortodonta wolaOrtodonta, specjalista stomatolog zajmujący się profesjonalnym leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz nieprawidłowego ustawienia zębów. Wraz z rozwojem nowoczesnych metod i technik leczenia ortodonta dysponuje szerokim wachlarzem narzędzi, przy użyciu których może nie tylko wpłynąć na poprawę estetyki naszego uśmiechu, ale przede wszystkim na zdrowie naszych zębów i dziąseł. To sprawia, że ortodoncja odgrywa istotną rolę w szerokorozumianej profilaktyce stomatologicznej.

W zależności od problemu, a także preferencji i możliwości pacjenta ortodonta przeprowadza leczenie leczenia przy użyciu stałych aparatów ortodontycznych oraz aparatów wyjmowanych. Te pierwsze są szczególnie polecane w przypadku nieprawidłowego ustawienia zębów, te drugie wciąż uważa się za nieodzowne podczas m.in. rozciągania szczęki, która jest zbyt mała żeby pomieścić zęby stałe.

 

Zakres usług ortodontycznych

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom naszych Pacjentów oferujemy kompleksowe leczenie ortodontyczne dzieci, młodzieży i dorosłych. Korzystając z narzędzi i metod leczenia, jakie oferuje nam współczesna ortodoncja plan leczenia każdorazowo dostosowujemy do wieku pacjenta oraz zdiagnozowanej nieprawidłowości.

W naszej ofercie dostępne są aparaty wyjmowane, stałe metalowe oraz stałe kosmetyczne (w kolorze zębów). Leczenie aparatem wyjmowanym można rozpocząć już u dzieci 6-7 lat dzięki czemu unika się poważniejszych wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych będąc starszym. Współczesna ortodoncja jest w stanie pomóc Pacjentom w każdym wieku dzięki czemu rośnie liczba osób dorosłych korzystających z aparatów ortodontycznych. Każdy plan leczenia jest zindywidualizowany tak, aby spełnił oczekiwania Pacjenta. Prezentowane są możliwości uzyskania pożądanego efektu i wspólnie wybierana jest metoda leczenia. Leczenie stałym aparatem ortodontycznym wymaga regularnych wizyt kontrolnych (co 4-6 tygodni) podczas których aparat jest aktywowany i prowadzone jest leczenie.

 

Jak działamy?

Niezależnie od tego, czy wizytę u ortodonty zalecił stomatolog czy protetyk, czy też Państwo sami uznali, że Wasz zgryz wymaga profesjonalnej pomocy nasz specjalista rozpoczyna leczenie od drobiazgowej diagnozy. Przed leczeniem ortodontycznym lekarz przeprowadza badanie, pobiera wyciski zębów i zleca wykonanie zdjęć rentgenowskich. Zindywidualizowany plan leczenia przedstawiamy dopiero na drugiej wizycie w naszym gabinecie. Zakłada on nie tylko leczenie ortodontyczne sensu stricte. W razie potrzeby nasz ortodonta kieruje również do stomatologa, np. w celu wyleczenia ubytków przed założeniem aparatu stałego. Po zatwierdzeniu przez pacjenta planu leczenia rozpoczynamy leczenie. Jeśli to tylko możliwe już w ramach drugiej wizyty pobierany jest wycisk do aparatu ruchomego lub zakładany aparat stały.

Ortodoncja dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Wbrew powszechnym opiniom ortodoncja może pomóc pacjentom niezależnie od wieku. Skuteczne leczenie ortodontyczne może być z powodzeniem przeprowadzone zarówno u dziecka, jak i u dorosłego. Dotyczy to leczenia podejmowanego ze względów estetycznych i wskazań medycznych.  

Ortodonta – Bemowo, Wola

Pacjentów z terenu warszawskiego Bemowa i Woli zapraszamy do Gabinetu Stomatologicznego OMNIMED. Zapewniamy profesjonalną opiekę stomatologiczną, ortodontyczną i protetyczną. Dzięki ścisłej współpracy nasi specjaliści przygotowują szczegółowy plan leczenia, którego realizacja skutkuje zdrowym i pięknym uśmiechem naszych Pacjentów.

Na konsultacje ortodontyczne zapraszamy rodziców z dziećmi, pacjentów dotychczas korzystających z usług innych placówek medycznych oraz pacjentów protetycznych. Zajmujemy się również protetyką, wstawianiem licówek, implantów zębowych.