Chirurg stomatolog - Chirurg stomatologiczny - Warszawa 

22 837-33-31 , 601-302-199

Chirurg stomatolog

chirurg stomatolog warszawaChirurg stomatolog to specjalista wykonujący szereg zabiegów związanych z obszarem całej jamy ustnej. Obszar jego specjalizacji jest bardzo szeroki, co przekłada się na wykonywanie zabiegów o bardzo zróżnicowanym stopniu ingerencji w tkanki, nierzadko także zabiegów mających na celu rekonstrukcję utraconych tkanek miękkich oraz tkanki kostnej.

Przykładowe obszary działalności chirurga stomatologa obejmują:

  • ekstrakcje zębów mlecznych i stałych,
  • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych całkowicie lub częściowo,
  • zabiegi mikrochirurgiczne,
  • zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej,
  • resekcje wierzchołka korzeni, hemiskecje,
  • zabiegi rekonstrukcyjne.

Jednym z bardzo często wykonywanych w ostatnim czasie zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej jest również wszczepianie implantów zębowych. Dzięki implantom chirurg stomatolog wraz z protetykiem mogą odbudować braki w uzębieniu pacjenta w sposób trwały, a zarazem komfortowy i dla pacjenta wygodny.

Chirurg stomatolog to także specjalista, z którym możemy się skonsultować w kwestiach niedotyczących sensu stricte problemów z uzębieniem, takich jak:

  • dolegliwości bólowe oraz nieprawidłowości w obrębie połączeń kości i mięśni twarzoczaski,
  • rehabilitacja po doznanym urazie w obrębie całej jamy ustnej,
  • czynności wstępne dla protetyki i implantowania.

Chirurgia stomatologiczna – przebieg zabiegów

Przebieg zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej jest bardzo zróżnicowany, co wynika ze specyfiki specjalizacji oraz zróżnicowanego stopnia trudności poszczególnych procedur. Cechą wspólną wszystkich zabiegów przeprowadzanych przez chirurga stomatologa jest konieczność odpowiedniego przygotowania pacjenta do zabiegu, co w przypadku zabiegów chirurgii stomatologicznej skupia się przede wszystkim na zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia.

Znieczulenie stosowane podczas zabiegów ma na celu zapewnienie komfortu pacjenta, a zarazem umożliwienie przeprowadzenia lekarzowi wszystkich niezbędnych działań w sposób bezpieczny i skuteczny.

Chirurg stomatologiczny – Warszawa, Wola

Pacjentów zainteresowanych możliwością skorzystania z konsultacji z chirurgiem stomatologiem zachęcamy do umówienia wizyty w Gabinecie Stomatologicznym Omnimed. Nasza placówka współpracuje z wysoko wykwalifikowanymi i doświadczonymi specjalistami w zakresie chirurgii stomatologicznej. Zapewniamy profesjonalną i kompleksową opiekę na każdym etapie leczenia oraz możliwość konsultacji ze specjalistami z innych dziedzin.

 

Działamy na terenie miasta Warszawa, w dzielnicy Wola. Pozostajemy do dyspozycji Pacjentów z całego miasta. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.